Ako šlo vajce na vandrovku

Termín: 19.11.2017 14:30 - 15:15 Lokalita: Bábkové divadlo v Košiciach, Alžbetina 38, KošiceSK

Popis festivalu

Bábkové divadlo v Košiciach

Ako šlo vajce na vandrovku

171. premiéra

Sezóna2006/2007

24. novembra 2006

Scenár: kolektív účinkujúcich

Dramaturgia: Katarína Hegedüsová

Scénografia: Viera Šebejová

Hudba: Norbert Bodnár a. h.

Réžia: František Dolejší

Asistent réžie: Beáta Dubielová

Účinkujú: Beáta Dubielová, Erika Molnárová, Juraj Fotul, Ivan Sogel alebo

Peter Creek Orgován

Známa ľudová rozprávka na motívy Pavla Dobšinského o vandrovaní vajca je určená pre najmenšieho diváka. Vajce sa vyberie do sveta, lebo nechce poputovať do koláča a nechať sa upiecť. Ibaže vandrovať samo to nie je ono a preto zvábi na spoločnú cestu každého, koho stretne. Tak sa na scéne objavia podarené zvieracie figúrky: rak, kačka, kôň, vôl, moriak a kohút. Každý z nich má svoj predchádzajúci príbeh, vďaka ktorému sa malý kolektív ocitol v novej situácii. Musia sa starať každý o seba a zároveň si pomáhať jeden druhému. Lenže prídu prvé prekážky, zotmie sa, všetci prežívajú strach, ale i očakávanie z neznámeho. Tmavý les privedie zvieraciu skupinku do humorných situácií. Vzápätí naďabia na zbojnícku chalupu s nevraživou babou. Namiesto večere dostanú práve domov sa vracajúci zbojníci poriadny výprask, ktorý im pripravia naši vandrovníci.

Režisérskej taktovky sa ujal náš skúsený bábkoherec František Dolejší, ktorý už inscenoval na scéne BD rozprávku „Nevesta myška"

a „Janko a Mrakohrad".

Scéna upúta dobre čitateľnými bábkami našej výtvarníčky a maliarky Viery Šebejovej. Hudbu -- pesničky šité na mieru -- skomponoval Norbert Bodnár.

Inscenácia je určená divákom od 3 rokov.

Lístky

jednotné vstupné (pre dieťa aj rodiča) je 2,50 €

Podmienky účasti

deti, kam s rodinou na víkend