Janko Hraško a iné hraškoviny NOC DIVADIEL

Termín: 18.11.2017 18:00 - 18:45 Lokalita: Bábkové divadlo v Košiciach, Alžbetina 38, KošiceSK

Popis festivalu

Zuzana Kollárová

Janko Hraško a iné hraškoviny

196. premiéra dňa 16. mája 2014

Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

Scenár a réžia: Zuzana Kollárová a. h.

Dramaturgia: Ivan Sogel

Scénografia: Katarína Sliacka a. h.

Hudba: Ján Kružliak ml. a. h.

Asistent réžie: Peter Creek Orgován

Účinkujú: Jana Štafurová a Andrej Sisák alebo Miriama Ryšavá a Juraj Fotul

Bábková hra Zuzany Kollárovej spája motívy klasickej ľudovej rozprávky _Janko Hraško _a známeho príbehu H. Ch. Andersena Princezná na hrášku. V oboch týchto rozprávkach dominuje hrášok, a práve táto zelenina je veľkým nepriateľom našej hlavnej hrdinky.

Malá Katka má chuť na všetko možné, len nie na hráškovú polievku, ktorú mama nechala dvom súrodencom na sporáku. Zodpovedný starší brat Šimon však nájde spôsob, ako z hrášku urobiť kamaráta. V jeho rukách sa hrášok mení na Janka Hraška a ten sa spolu s deťmi vydáva na náročnú cestu. Spoločne nachádzajú nové meno pre zábudlivú rybičku, pomáhajú vajíčkam, ktoré sa nemôžu vyliahnuť. Spolu s divákmi ukazujú starkému, ako sa správne orie pole a dokonca bojujú s mäsovým kráľom Krkovičkom. Samozrejme, že súboj vyhrajú a Janko Hraško sa môže vrátiť domov ku starkej.

Sestričke však hrášková polievka stále nevonia. Naša inscenácia ponúka ďalší zelený príbeh, v ktorom si Katka vyskúša, ako to chodí na kráľovskom dvore.

Či si vďaka týmto dvom rozprávkam nájde Katka ku hrášku cestu, uvidia deti na našich predstaveniach. Na malých divákov čaká množstvo veselých pesničiek a interaktívnych vstupov. Bábková hra v štýle divadla predmetu posilňuje súrodenecké vzťahy a presvedčí malých divákov, že každé jedlo je ich kamarát.

Incenácia je určená divákom od 3 rokov.

Program festivalu

POZOR, ZMENA PROGRAMU. 29.5. hráme namiesto Janka Hraška hru Čert a Kača.

Za porozumenie ďakujeme.

Lístky

jednotné vstupné 2,50 eur (pre dieťa aj rodiča)

Podmienky účasti

deti, kam s rodinou na víkend