O rytierovi bez koňa

Termín: 1.10.2017 16:30 - 17:20 Lokalita: Bábkové divadlo v Košiciach, Alžbetina 58, KošiceSK

Popis festivalu

Marta Guśniowska

O rytierovi bez koňa

192. premiéra dňa 28. septembra 2012

divadelná sezóna 2012/2013

Realizované s finančnou podporou Poľského inštitútu

Preklad: ........................................ Juraj Andričík

Dramaturgia: ............................... Ivan Sogel

Réžia: ............................................ Jacek Malinowski a. h.

Scénografia: ................................. Marika Wojciechowska a. h.

Hudba: .......................................... Norbert Bodnár a. h.

Asistent réžie: ............................... Peter Creek Orgován

Účinkujú: Erika Orgován Molnárová, František Dolejší, Juraj Fotul,

Peter Creek Orgován

V dávnych dobách nikto nemohol byť rytierom, pokiaľ nevlastnil koňa. Ten bol najdôležitejšou časťou rytierovej výbavy. Avšak presne to sa stalo rytierovi v hre mladej poľskej autorky Marty Guśniowskej O rytierovi bez koňa. Jej rozprávka predstavuje Rytiera, ktorý nemá Koňa, ako aj Koňa, ktorý je pre svoje ustavičné čkanie bez Rytiera. Práve preto sú obaja hrdinovia veľmi, veľmi nešťastní a jeden druhému chýbajú.

Žijú v susedných kráľovstvách, ale nevedia navzájom o svojej existencii. Obidvaja však veria, že napokon nájdu niekoho, kto ich životu dá zmysel. Preto jeden i druhý sa vyberú do sveta hľadať svoj osud. Tam na nich číha množstvo nebezpečenstiev a stretávajú rozličné postavy ako Draka, Myš, Čarodejníka či Troch zločincov a prežívajú nezvyčajné, veselé príhody.

Naša inscenácia je o tom, aké dôležité je túžiť po niečom a nikdy sa nevzdávať. Ale aj o tom, že každého čaká v živote šťastie, len ho treba nájsť. Detský divák si v postavách príbehu _O rytierovi bez koňa _nájde svoje morálne vzory, ale aj láskavý humor, prostredníctvom ktorého sa dozvie, že netreba predstierať to, čím nie sme v skutočnosti, ale je potrebné ísť za svojím cieľom odhodlane a čestne.

Našu inscenáciu pripravil mladý inscenačný tím z Poľska: Jacek Malinowski (1981) ako režisér a Marika Wojciechowska (1980) navrhla scénu, bábky a kostýmy. Norbert Bodnár je jediným inscenátorom zo Slovenska, ktorý do inscenácie skomponoval scénickú hudbu a piesne.

Inscenácia je určená divákom od 4 rokov.

Lístky

jednotné vstupné 2,50 (pre dieťa aj rodiča)

Podmienky účasti

kam s deťmi, Košice, divadlo